En god del av klagene som kommer inn til Avinor i løpet av et år, gjelder renholdet på Oslo Lufthavn.
Klagene dreier seg både om skitne fellesområder, tilgrisede sitteplasser og ikke minst det mange mener må være dårlige renholdsrutiner på toalettene.
En av dem som har klaget den siste tiden er ikke nådig.
Vedkommende omtaler hvordan han møtte flyplassen på sin seneste tur en dag i midten av mars:
«Skittent og dårlig lukt»
– Flyr fra Oslo Lufthavn omtrent 20 ganger per år, og har gjort det i over ti år. Renholdet på toaletter og fellesområder på flyplassen har blitt dårligere og dårligere. Stort sett skittent. Dårlig lukt på toaletter, mangel på varmt vann, søppel og rester står overalt, skriver vedkommende.
Han har lagt ved et bilde som han tok på flyplassen. Bildet viser søppelbøttene ved gaten på pir nord, som han mener ofte er overfylte.
Verste flyplassen
– Pinlig lav standard på renhold over alt på OSL, sammenlignet med de fleste andre internasjonale flyplasser i den vestlige verden. Her må det skjerpings til. Dere kan umulig være bekjent av dette. Ved gate C3 og C4 (pir nord. red. anm.) nå flyter det av søppel på gate. Her har det tydeligvis ikke vært ryddet på mange timer, skriver mannen.
Monica Iren Fasting er kommunikasjonssjef ved Oslo Lufthavn, og sier til flysmart24 at Avinor tar alle slike klager alvorlig. Klagene blir fulgt opp med leverandøren av renholdstjenester.
Gjennom hele døgnet
– Avinor har avtale med en renholdsleverandør som utfører disse tjenestene De har rutiner på renholdsfrekvens og tømming av søppel gjennom hele døgnet. Vi har jevnlige møter med dem, for å sikre at vi har god nok kvalitet på renholdet. Samtlige aktører på flyplassen ønsker at den skal fremstå ryddig, sier hun.
Hun mener at det kan skje at det enkelte ganger hoper seg opp med søppel, og minner om at det er store arealer som skal overvåkes:
– Det er over 200 000 kvadratmeter som skal holdes rent. Og titusener av passasjerer som reiser gjennom flyplassen hver dag. Samtidig ser vi at det fra tid til annen registreres klager fra ansatte og passasjerer på renhold av toalett og/eller andre områder, sier Fasting.
Ber passasjerene hjelpe
Hun har også en tydelig oppfordring til passasjerene, som hun mener selv også kan bidra til dette arbeidet.
– Søppeldunkene er tydelig merket med hva slags type avfall som skal kastes i dem. Ser man på bildet så er veldig lite av avfallet kastet på riktig sted. Det produseres enormt mye avfall på en flyplass gjennom et år, og vi ønsker at dette skal kildesorteres på riktig måte, sier Fasting som lover at man på flyplassen skal gjøre det de kan for å bidra til at det blir tømt hyppig og vil følge opp dette.
«En skam»
Mannen som klaget over overfylte søppeldunker er imidlertid ikke alene om å ha et kritisk blikk på renholdet.
En annen klage kommer fra en reisende som sendte denne beskjeden til Avinor for noen uker siden:
– Jeg kom hjem i dag etter en reise jorda rundt. Vi var innom 25 flyplasser på turen. Den
mest skitne og ulekre flyplass på hele turen var Oslo Lufthavn! Det er en skam at det skal se slik ut, fra immigrasjon og hele veien ned til ankomst så det ut som en svinesti. Er det slik vi ønsker alle reisende til Norge velkommen? spør vedkommende.