Nødsklie løsnet fra United-fly – falt ned og skadet hus

Boeing 767-flyet fra United Airlines skulle lande i Chicago da flyet mistet en av nødskliene. Foto: Shutterstock

Det amerikanske luftfartsverket FAA har innledet etterforskning etter at et fly fra selskapet United Airlines mistet en nødsklie fra et fly som var i ferd med å lande i Chicago.

Hendelsen inntraff mandag, og flyet var på vei fra Zurich til O.Hare-flyplassen. Nyhetskanalen CNN har omtalt hendelsen og viser restene av nødsklien liggende på bakken.

Mannskapene fra United oppdaget at nødsklien manglet da de sjekket flyet etter landing, og slo alarm.

Det viste seg raskt at sklien hadde ramlet ned i et nabolag ikke langt fra flyplassen. Den traff deler av taket på et hus, der det oppholdt seg to personer inne.

De forteller at de hørte et smell i bakgården, og fant den ødelagte nødsklien liggende der da de undersøkte stedet. De dro det foran huset og la restene på gaten til politiet kom.

United Airlines sier i en kommentar at selskapet umiddelbart kontaktet FAA slik at årsaken til at nødsklien falt av, kan bli funnet.

Nødsklien blåses opp ut fra flydørene hvis det blir nødvendig å evakuere flyet i en nødsituasjon.