Fortsetter satsingen i Norge – ny Syden-rute

Air Baltic lanserer ny Syden-rute fra Norge til vinteren. Foto: Air Baltic

Det latviske flyselskapet Air Baltic lanserer nå en ny norsk rute til Kanariøyene til vinteren.

Det dreier seg om en ny direkterute mellom Molde og Las Palmas.

Ruten skal flys én gang i uken fra 29. oktober 2025 til 8. april 2026. Ruten skal flys på onsdager.

Fjerde direkterute

Dette blir den fjerde direkteruten Air Baltic opererer fra Norge. Fra før flyr selskapet fra Oslo til selskapets hjemmebaser i Riga (Latvia) og Tallinn (Estland).

I tillegg fortsetter Air Baltic sin non stop-rute fra Torp Sandefjord Lufthavn til Gran Canaria til vinteren.

En tilsvarende rute selskapet har operert fra Oslo Lufthavn blir, som flysmart24 skrev for noen dager siden, stanset kommende vintersesong.

Nordmannen Thomas Ramdahl er kommersiell direktør i Air Baltic. Han sier at selskapet er fornøyd med å kunne utvide rutetilbudet i Norge med ruten fra Molde.

Populært feriemål

– Det gir de reisende i regionen en enkel og komfortabel reise til Kanariøyene i de kaldere vintermånedene. Gran Canaria er et populært feriemål, kjent for sitt mangfoldige landskap, sine gylne strender og sitt behagelige subtropiske klima, sier Ramdahl.

Selskapet opererer med en flåte av Airbus A220-300-fly, som også blir utstyrt med gratis internett.

Air Baltic har i tillegg den noe uvanlige bestemmelsen om at en håndbagasje i bagasjehyllen er inkludert i alle billetter.