Fra i dag er det mulig å kople seg opp på høyhastighets-wifi hos SAS. Det gjelder foreløpig bare på noen fly.
Det er det nyinstallerte Starlink-systemet som nå har blitt koplet på, etter å ha blitt installert på en rekke fly.
Dette systemet gir alle reisende som er medlem av Euro Bonus, gratis nettbruk om bord på SAS sine fly.
En start
Foreløpig er kun en del av selskapets flyflåte utstyrt med Starlink-systemet.
Selskapet opplyser i en ny melding i dag tirsdag, at innen sommersesongen skal en betydelig andel av selskapets fly kunne tilby høyhastighets-wifi.
Med høyere båndbredde og hastighet vil det bli mulig å surfe, strømme og game. Andre høyhastighets-krevende handlinger vil også kunne benyttes under flyvninger.
Først i Europa
SAS er det første flyselskapet i Europa som introduserte Starlink på et Airbus A320-fly.
Utrullingen vil i utgangspunktet fokusere på Airbus A320-flåten, med flere flytyper som kommer senere i år.
Starlink er et system som baserer seg på det Elon Musk-eide SpaceX, som baserer seg på 10 000 satellitter. Dette sikrer god nettdekning over alle deler av kloden.
