Saftige priskutt: – Du har en unik mulighet nå

Ferie-turer med god kvalitet på hotellet koster mindre nå før årets sommersesong. Foto: Shutterstock

De som leter etter en Syden-ferie som passer en mer slunken lommebok, har sjansen nå. Det er saftige priskutt hos reise-selskapene for tiden.

Årsaken er at det er laber etterspørsel etter ferieturer i ukene frem til skoleferien starter i slutten av juni.

Så snart skoleferien starter er det igjen fulle fly til høyere priser. Inntil da har selskapene behov for å fylle ledige seter. Da tyr de til det kjente grepet som å sette ned prisene.

Halv pris – også for luksus

TUI i Norge har de senere dagene kjørt en omfattende kampanje der to reiser for prisen av én. Det betyr i praksis halv pris for begge.

Også hos de andre pakkereise-selskapene ligger det ute gode priser, for dem som kan reise nokså kjapt.

De midlertidige tilbudene omfatter også hoteller med den aller høyeste rangeringen som er 5 stjerner.

Vi har også tatt med en god del 4-stjerners hoteller, siden disse ofte kan være fullt på høyde med det man finner på et 5-stjerners hotell.

Ferie før skoleferien

– Denne kampanjen er rettet mot dem som kan ta seg ferie før skoleferien, og vi ønsker å vise fram alle reisekuppene som finnes akkurat nå. Bestiller du nå og reiser i juni, kan du få luksushotell til samme pris som et mellomklassehotell. Har du drømt om å oppleve et 5-stjerners hotell, men tenkt at det er utenfor budsjettet, har du en unik mulighet nå, sier kommunikasjonssjef Anne Mørk-Løwengreen til flysmart24.

Kampanjen, som har vart noen dager nå, har fått god respons hos publikum, kan hun fortelle:

Fått opp øynene

– Vi har fått dobbelt så mange bestillinger med avreise i juni sammenlignet med uken før kampanjen startet. Det er mange som nå har fått øynene opp for at mai og juni er den beste tiden å reise på, hvis man vil ha mest mulig for pengene. Spesielt denne sommeren med Midtøsten-konflikten som bakteppe, sier Mørk-Løwengreen.

Også hos Ving og Apollo er det gode restplass-priser for dem som kan reise i juni. De som jakter på de aller billigste reisene kan oppnå rabatter på 65 – 70 prosent i forhold til normalpris.

At de tre store setter prisene ned, gjør det mulig for nordmenn å kunne reise billig til reisemål både i Spania, Hellas, Tyrkia og Bulgaria.

En del priseksempler

flysmart24 har bladd i tilbudene fra de store pakkereise-selskapene, og her er noen eksempler på gode pristilbud per person som vi fant.

Reisene er rangert etter pris.

  • 7. juni fra Oslo: Sokrates Hotel (4*), Karpathos by Hellas, kr. 3 498. (Apollo)
  • 3. juni fra Oslo: Servatur J. B (4*), Puerto Rico Gran Canaria, kr. 4 095. (Ving)
  • 5. juni fra Oslo: Chritonis Paradise hotel (4*), Leros Hellas, kr. 4 498. (Apollo)
  • 13. juni fra Oslo: Aphrodite hotel hotel (4*), Samos Hellas, kr. 4 850. (TUI)
  • 8. juni fra Oslo: Filakas hotel (4*), Sivota Hellas, kr. 5 785. (Apollo)
  • 6. juni fra Stavanger: Bahia Grande (4*), Cala Millor Mallorca, kr. 5 828. (TUI)
  • 10. juni fra Oslo: Helena Sands hotell (5*), Sunny Beach Bulgaria, kr. 5 976. (TUI)
  • 6. juni fra Oslo: Blue Star Isida Village (4*), Agia Marina Kreta, kr. 6 080. (TUI)
  • 6. juni fra Stavanger: Blue Star Inmood Aucanada (5*), Alcudia Mallorca, kr. 7 661. (TUI)
  • 6. juni fra Oslo: Sunprime Pollenca Bay (4*), Alcudia Mallorca, kr. 7 845 (Ving)
  • 6. juni fra Trondheim: Atrium Palace Thalasso Spa Resort (5*), Rhodos Hellas, kr. 8 964. (TUI)

Kilde: Nettsidene til TUI, Apollo og Ving

PS: Prisene er sjekket om ettermiddagen lørdag 30. mai 2026. Siden prisene på reise er avhengig av etterspørselen til enhver tid, kan prisene vi fikk opplyst være en annen enn når dette leses.