Tar nytt grep for økonomi-passasjerene

Nakke- og hodestøtter blir nå et tilbud for reisende på Emirates sine fly fra Oslo. Foto: Emirates

Det er ikke ofte det tas konkrete grep for å bedre komforten for de mange som reiser på flyselskapenes økonomi-klasse.

Som regel er produkt-forbedringer forbeholdt de som reiser foran i flyet. Dette er de som betaler de høyeste billettprisene, og som fra før av kan nyte den beste reiseopplevelsen.

Nå skjer det imidlertid noe også for dem med billig-billetter:

Hode- og nakkestøtter

Det er det Dubai-baserte flyselskapet Emirates som tar grep for å bedre komforten. Det er et tiltak som selskapet mener vil være en stor forbedring for dem som flyr på selskapets økonomiklasse.

Alle selskapets store langdistansefly får nå montert inn nye hode- og nakkestøtter i setene bak i flyene.

Det dreier seg om en flerveis justerbar nakkestøtte, som er designet for å gi full nakke- og hodestøtte under søvn eller avslapning.

Klar forbedring

Nyvinningen omfatter også selskapets fly av typen Airbus A350. Dette er flytypen Emirates bruker på sin daglige rute mellom Dubai og Oslo Lufthavn.

Selskapet mener den nye støtte-innretningen er en viktig forbedring for de reisende.

Nakkestøtten er polstret og har fleksible sidevinger som kan foldes innover for å støtte hodet og nakken.

Tilpasser seg

– Dette hjelper passasjerene å opprettholde en komfortabel sovestilling uten at hodet faller fremover eller sidelengs, skriver selskapet på sine nettsider.

Nakkestøtten er også designet slik at den tilpasser seg passasjerer av ulike høyder og kroppstyper, noe som Emirates mener gir personlig komfort gjennom hele flyvningen.

– Vi har funnet en måte å forbedre komforten betydelig for Economy Class-passasjerer, spesielt de som reiser langdistanse, sier Emirates-sjefen, Tim Clark.